Płyty Termoizolacyjne z włókien drewnianych BELTERMO

Nowoczesne budownictwo mieszkaniowe wymaga stosowania wysokiej jakości materiałów w celu osiągnięcia możliwie najlepszych rezultatów w zakresie efektywności energetycznej, proekologicznych własności i bezpieczeństwa pożarowego budynków, zapewnienia maksymalnego komfortu przyszłym mieszkańcom oraz wydajnego wykorzystania zasobów naturalnych i niższych kosztów m. in. dzięki krótszemu okresowi realizacji projektów budowlanych.

Warunkiem koniecznym jest oczywiście stosowanie różnego rodzaju materiałów izolacyjnych w celu zabezpieczenia budynków i jego mieszkańców, w możliwie najbardziej wydajny sposób, przed niskimi temperaturami w okresie zimowym oraz upałami w okresie letnim, przed hałasem, nadmiernie wilgotnym lub suchym powietrzem.

Wyjątkowe naturalne właściwości drewna, w połączeniu z nowoczesnymi metodami produkcyjnymi, składają się na doskonały przykład racjonalnego wykorzystania zasobów naturalnych dla dobra ludzi.

Obecnie wielofunkcyjne płyty z włókien drewnianych BELTERMO należą do najbardziej wydajnych i ekologicznych materiałów izolacyjnych. Płyty BELTERMO zapewniają niezrównany poziom izolacji przed zimnem oraz przed ciepłem, doskonały poziom izolacji dźwiękowej oraz komfortowy mikroklimat.

Wszystkie te własności pozwalają osiągnąć najwyższy poziom efektywności energetycznej budynku w porównaniu z innymi materiałami izolacyjnymi.

Płyty BELTERMO są wytwarzane w suchym procesie na urządzeniach marki Siempelkamp z drewna pochodzącego z drzew iglastych, z zastosowaniem ekologicznej żywicy poliuretanowej zgodnie z wymaganiami normy EN 13171.

Połączenie różnych typów płyt BELTERMO umożliwia izolację różnego rodzaju elementów konstrukcyjnych: dachów, płyt podłogowych, ścian zewnętrznych i wewnętrznych oraz podłóg.

Główne korzyści

PROEKOLOGICZNE WŁASNOŚCI

W płytach występują wyłącznie naturalne komponenty i ekologiczne substancje wiążące, dzięki czemu są one całkowicie bezpieczne dla ludzi i środowiska. Płyty mają luźną strukturę i nie zawierają składników, które mogłyby przyciągać owady lub gryzonie.

BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE

Niski poziom palności uzyskiwany w procesie karbonizacji zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia i ciepła, a tym samym chroni przed zawaleniem się konstrukcji. W płytach są stosowane naturalne komponenty, co zapewnia, że nie wydzielają się substancje toksyczne w trakcie spalania. W przypadku pożaru możliwa jest bezpieczna ewakuacja mieszkańców.

BEZPROBLEMOWY MONTAŻ

Wygodny format płyt oraz własności ekologiczne materiału umożliwiają samodzielny montaż bez konieczności stosowania wyposażenia ochronnego. Płyty są łączone stykowo i łatwe do przycięcia do odpowiedniego rozmiaru w razie konieczności.

MATERIAŁ NADAJĄCY SIĘ DO RECYKLINGU

Recykling materiałów pozwala chronić zasoby naturalne.

TERMOIZOLACJA

Każdy metr drewna użyty w procesie produkcji oddajemy podwójnie sadząc nowe drzewa i dbając o szkółki leśne. Wyrażamy tak należny przyrodzie szacunek i zachowujemy niezbędną równowagę w ekosystemie.

OCHRONA PRZED NISKIMI TEMPERATURAMI I WIATREM

Materiał nie uwalnia ciepła ani nie pochłania zimna ze względu na niski współczynnik przewodności cieplnej. Wysoki poziom oporu przepływu powietrza zapewnia ochronę przed wiatrem. W domu będzie zawsze ciepło, nawet przy bardzo niskich temperaturach na zewnątrz, co pozwoli uzyskać dodatkowe oszczędności związane z brakiem konieczności stosowania ogrzewania.

KOMFORTOWY MIKROKLIMAT

Zdolność pochłaniania i uwalniania wilgoci zapewnia, że płyty BELTERMO „oddychają” bez utraty właściwości technicznych. To zapewnia optymalny poziom wilgotności oraz zapobiega powstawaniu pleśni na ścianach i suficie. Powietrze w domu nigdy nie będzie zanadto suche lub wilgotne.

DOSKONAŁA IZOLACJA DŹWIĘKOWA

Dzięki dużej gęstości i jednorodności materiał chroni przed dźwiękami uderzeniowymi wewnątrz budynku, a dzięki dużej porowatości pochłania dźwięki pochodzące z zewnątrz. W domu będzie zawsze cicho, co pozwoli uzyskać dodatkowe oszczędności związane z brakiem konieczności stosowania dodatkowej izolacji dźwiękowej.

Galeria Beltermo

Katalog Beltermo