Jak ogrzewać ekonomicznie?

Przegrzewanie pomieszczeń

To najczęściej popełniany błąd w domach na całym świecie. Dlatego należy pamiętać, że za dnia optymalną temperaturą w pokojach jest 20-21 stopni Celsjusza, zaś w łazience 23 stopnie. Natomiast na noc oraz na czas przebywania poza domem warto zmniejszyć temperaturę do 18 stopni Celsjusza. Należy przy tym pamiętać, żeby różnica pomiędzy temperaturą wyjściową a obniżoną nie przekraczała 3 stopni.

Wykorzystanie naturalnego źródła ciepła

W słoneczne dni możemy skorzystać z darmowego ogrzewania jakim jest słońce. Należy odsłaniać okna i nastawiając pomieszczenia na działanie promieni słonecznych. Wieczorami warto zasłonić okna, aby zapobiec ucieczce ciepła.

Prawidłowe wietrzenie pomieszczeń

Wietrzenie pomieszczeń jest niezbędne dla zdrowia i komfortu osób w nich przebywających. Warto zrobić to tak, aby straty ciepła były jak najmniejsze. Oto kilka kroków jakie należy wykonać, aby skutecznie przewietrzyć pomieszczenia, a jednocześnie nie utracić ciepła i zapobiec wyziębieniu ścian:

  • Zakręć przygrzejnikowe zawory termostatyczne.
  • Otwórz całkowicie (na oścież) wszystkie okna i drzwi balkonowe na 5-10 min (w zależności od wielkości pomieszczenia).
  • Zamknij dokładnie wszystkie okna i drzwi balkonowe.
  • Odczekaj 5 min i odkręć poprzednio zakręcone zawory.

Wysokie jakościowo i dobrze dobrane paliwa stałe

Mimo podobnych parametrów paliwa mogą się od siebie diametralnie różnić. Dlatego oprócz dobrania odpowiedniego paliwa do danego pieca grzewczego, warto również sprawdzić i wybrać markę, która ma wysoko jakościowe produkty. Jeżeli nie chcą Państwo tracić czasu na sprawdzanie każdej z firm, to proponujemy przejść od razu do wyniku badania jakości i zakupić najlepsze paliwa w naszym sklepie sklep.prometeus24.pl

Stosowanie się do powyższych wskazówek to gwarancja zmniejszenia kosztów ogrzewania oraz zaprezentowanie ekologicznej postawy. Mniej wydanych pieniędzy, mniejsza emisja gazów wydzielanych podczas spalania, większy komfort oraz plus dla zdrowia!

Więcej artykułów

Image Description

Enea Trading...

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że nasza firma dołączyła do grona kooperantów Enea Trading w zak...